Moi Drodzy tym razem trochę  mojej „prywatnej sprawy ”

postanowiłam zostać  patronem   chłopca, które uczy się muzyki w African Music  school czyli w pierwszej muzycznej szkole w Środkowej Afryce.

Sponsoruję mu cały rok nauki plus wakacje. Oto kilka słów o tym chłopcu.

Matara Saint Christoph..
„Mam 12 lat i mieszkam w wielodzietnej rodzinie, jest nas 6 osób. Mama jest w domu zajmuje sie moimi braćmi i siostrą. Przygotowuje jedzenie, pierze nasze ubrania. Tata pracuje jako nauczyciel. W domu nie ma za dużo pieniędzy, trudno mi je znaleźć na takie podstawowe rzeczy jak ubrania, czy jedzenie. Ostatnio dostałem od br. Benka MP3, moge słuchać muzyki i to jest super. Muszę rozwijać swój słuch.
Gram na gitarze juz 3 lata, lubię to robić, lubię grać piosenki o Bogu i dla Boga. Gram także na pianinie aby poznać skład akordów. Jest po prostu łatwiej. Kocham muzykę i dlatego gram na gitarze 4 godziny dziennie. Kiedy ćwiczę jest łatwiej grac solówki. Dawid Zmuda jest najlepszym moim profesorem, jest wymagający, kiedy zapomniałem kilka razy nut wyprosił mnie z klasy, ale zaraz na drugi dzień je przyniosłem i mogłem kontynuować zajęcia. Czytam już nuty i potrafię z nich grać. Dawid mówi ze mi nieźle idzie.
W przyszłości chcę zostać sławnym gitarzystą do tego jednak potrzebuję dobrych nauczycieli aby mogli mnie prowadzić w początkowych lekcjach. Chce wyjechać do Polski aby sie uczyć, tam znajdę dobrych profesorów. W przyszłym roku – mówił br. Benek zacznę uczyć moich kolegów, którzy chodzą do naszej szkoły muzycznej. To tylko dlatego że nie mamy nauczycieli a ja juz jestem przygotowany trochę aby uczyć. Chce coś dać dla moich kolegów – aby byli tak dobrzy jak ja. Chce ich formować.
Moim największym marzeniem jest być muzykiem – wykształconym muzykiem, jest to trudne w naszym państwie, myślę jednak ze poprzez bycie w szkole muzycznej zdobędę wykształcenie. Chciałbym mieć także gitarę na własność aby uczyć się w domu.
Szkoła muzyczna którą założył br. Benek dobrze idzie, moge chodzić do szkoły, jest to jedyna szkoła tego typu w RCA. Mam nadzieję że niedługo będziemy mieli swój budynek aby się rozwijać i grać kiedy będziemy mieli na to ochotę”

Dziś dostałam dobrą wiadomość od jego nauczycieli  że mój podopieczny bardzo dobrze zdał egzamin.. Brawo Matara!!! jesli tak dalej pójdzie będzie miał szansę na spełnienie swoich marzeń..
Zachęcam wszystkich którzy wierzą że edukacja zmienia sytuację dziecka nawet w kraju , który  ma pod górkę ze wszystkim
można wesprzeć każde dziecko ze szkoły muzycznej w RCA wystarczy kontakt do Brata Benedykt Pączka i wpłacić pieniądze…wiem że tych haseł z Afryki jest multum..nie wypełnimy ogromnej czarnej dziury spowodowanej przez polityków ani nie zbawimy świata ..ale edukacja podarowana dziecku zmienia mu poglądy może oceniać sam i wyciągać wnioski nie jest prowadzone na sznurku przez bogatych..potrafi decydować …te zmiany w sposobie myślenia poprzez edukacje widzę i obserwuje na Bliskim Wschodzie ..szkoły prowadzone przez rożne Kościoły dają często jedyną szansę dziecku aby nie zostało na ulicy i w desperacji nie podniosło kamienia lub użyło broni wobec drugiego człowieka…