Iran o którym mówi się ,że jest zamknięty na wszelkie nowości z zachodu świętuje Walentynki, które mimo zakazu
są bardzo lubiane. W sklepach kobiety spędzają całe godziny na poszukiwaniu walentynkowego prezentu. w 2009 roku na dzień Św. Walentego policja Moralna
zamknęła sklepy i firmy gdzie były produkowane kartki na walentynki. A młodzi celebrujący ten dzień byli aresztowani.

Ubiór Iranek jest narzucony przez reżim  i sprawdzany przez policję obyczajową.
W Teheranie można zauważyć łamanie prawa , kobiet starają się po trochu odzyskać wolność przesuwając granicę chustki  pers. rusari) na głowie tak aby pokazać to co zdobi kobietę czyli piękne włosy. Jeszcze do niedawna było nie możliwe aby farbować włosy na blond lub robić pasemka, teraz odważnie pokazują najnowszą europejska modę. To samo z paltem(pers. mantou) , którego długość jest też wyznaczona przepisami  starają się skracać. I tak próbując coraz bardziej być wolne narażają się na zatrzymania na ulicy przez policję obyczajową , która może nawet pobić i wytargać za włosy niesubordynowaną kobietę za jej swobodny wygląd.
Kobiety od których poczuje się alkohol mogą być zabrane na posterunek  lub do aresztu. To samo z okazywaniem uczuć na ulicy i w miejscach publicznych. Trzymanie się za ręce kobiety i mężczyzny jest zabronione. Nawet jeśli są małżeństwem nie mogą okazywać swoich uczuć w miejscu publicznym.
Do niedawna kobiety uprawiające sport były nałożone fatwą. Nie mogły jeździć po mieście na rowerze.
Obecnie można spotkać uprawiające sport kobiety w Teherańskim parku Mellat, uprawiają jogging, aerobic, powstały też fitness kluby. Ale to wszystko nie daje wolności.
Ponieważ prowadzenie podwójnego życia doprowadza kobiety do skrajnych rozwiązań takich jak lekomania, narkotyki i prostytucja. w domach irańskiej elity na porządku  dziennym jest używanie w trakcie przyjęcia kokainy czy palenie haszyszu. W bogatych domach jest wydzielony pokój dla gości do palenia opium.
Prostytucja stała się nie tylko formą przeżycia dla biednych kobiet ale i formą rozrywki albo jako protest przeciw reżimowi. Występuje też przymuszanie do prostytucji przez religijnych mężczyzn, mułłów, którzy  stosują przemoc wobec kobiet często na oczach rodziny,  grożąc aresztem i więzieniem  wielomiesięcznym.
Nowym zjawiskiem w Iranie jest SIGHEH  jest to tymczasowe małżeństwo. Ponieważ młodzi ludzie nie mogą uprawiać seksu przed małżeńskiego zawierają tymczasowe małżeństwo aby legalnie uprawiać seks. Obecnie nasilił się problem dzieci z takich tymczasowych małżeństw
które są niechciane i zazwyczaj porzucane. Tymczasowe małżeństwa uważane są  za formę prostytucji.
Wysoki poziom edukacji kobiet w Iranie jest sposobem samoobrony przed reżimem. Znane malarki, rzeźbiarki czy piosenkarki  poprzez swoje prace starają się przekazać wolność innym kobietom.

Historia znanej piosenkarki irańskiej: Gooogoosh. Gwiazda popu w czasach Shaha.
Za czasów Homeiniego po rewolucji jej piosenki zostały ocenzurowane. Były tylko możliwe
piosenki wojenne i ewentualnie instrumentalna muzyka.Tak trwało do 2002 roku w Iranie.
Jakakolwiek powstała muzyka do 2002 roku była zakazana w Iranie ( tworzona na emigracji)
GOOGOOSH jako diva popu przyzwyczajona do publiczności zatonęła w milczeniu. To jej milczenie było protestem na panujący reżim w Iranie , który bardzo kochała  i którego nie chciała porzucić. I  tak dwie dekady była ikoną walki. W 2000 roku w końcu opuściła Iran tak późno ponieważ chciała go opuścić z paszportem irańskim a nie jako uciekinier.