Przyszły z Rzymu  od Siostry Bonetti  smutne wiadomości , z którymi chcemy się podzielić.  W Benin City – Nigeria ,w ośrodku prowadzonym przez miejscowe siostry zakonne przy wsparciu S. Bonetti z Włoch znajdują się kobiety wyrwane z rąk handlarzy i mafii włoskiej. FAW na Święta Bożego Narodzenia przekazało fundusze na realizację paczek dla dzieci oraz na „stół” świąteczny. Minęło kilka miesięcy od naszego spotkania z S. Bonetii w Rzymie ,na kongresie poświęconym uchodźcom i współczesnemu niewolnictwu ,która od bardzo wielu lat pomaga kobietom Afryki wydostać się z biedy ale również z prostytucji  wynikającej z handlu kobietami w Europie. Jak zawsze S. Bonetri jest zatroskana o los drugiego człowieka w potrzebie o sytuację uchodźców w  Europie jak również ich powrotom do domów. S. Bonetti zwróciła się do FAW z prośbą o pomoc dla rodzeństwa przebywającego w Benin City. Czwórka dzieci, których mama jest chora na AIDS przebywa w ośrodku prowadzonym przez nigeryjskie siostry zakonne. Niestety najstarsze z rodzeństwa dziesięcioletnia dziewczynka miała operację na głowę ( nie wiemy dokładnie z jakiego powodu ale podobno był to ostatni moment ratowania dziecka).

Również potrzebna jest pomoc dla matki 3 dzieci będącej w zagrożonej ciąży. Kobieta została uratowana z rąk handlarzy ludźmi i umożliwiono jej powrót do Nigerii.

Można powiedzieć, że pomoc dla tych rodzin  to zawracanie rzeki kijem i ratowanie kobiet z rąk handlarzy a następnie ogromny wysiłek różnych osób w przywracaniu im tożsamości (często nowej) w nowych warunkach  jest bezsensowny. Jednak widząc jak bardzo chcą wydobyte z ulicy nigeryjskie kobiety wrócić do domów i zacząć wszystko od nowa szczególnie ze względu na swoje dzieci to warto  o nie walczyć.

bardzo prosimy o darowizny Mój Dom – Nigeria