Tym razem przedstawiamy historię kilkunastu  nigeryjskich kobiet, które zostały podstępnie uprowadzone i wywiezione z kraju do Europy. Każda z nich miała swoich ”stróży” , którzy w odpowiednim momencie pojawili  się w ich wioskach lub miastach aby skusić wizją niesamowitej przyszłości  w Europie. Każda swoją historię zaczyna od tego, że ktoś  pojawił się w momencie kiedy potrzebowały pomocy finansowej np. do kontynuowania nauki. Niestety „aniołowie dobroci” byli specjalistami od wyszukiwania i namawiania do szybkiego wyjazdu z kraju głównie naiwne młode dziewczyny z biednych rodzin. „Aniołowie dobroci”   wykorzystują  wszystkie sposoby aby  całkowicie wzbudzić zaufanie swojej ofiary nawet  udzielają się w kościołach różnych obrządków aby być jeszcze bardziej wiarygodnymi dobroczyńcami. Kiedy omamią swoją ofiarę i przytoczą jej wizję lepszego życia załatwiają  szybko wizę ( do Włoch) i bilet na legalny lot. I tak się zaczyna uprowadzenie a następnie handel kobietami. Siatka handlarzy sięga również pracowników ambasad, lotnisk i biur podróży.

Ofiary handlu dopiero na miejscu doznają szoku i bezwzględnego otrzeźwienia co się stało . Spirala się nakręca…

Ponieważ temat jest bardzo trudny i niebezpieczny zostawiamy wiele niedomówień aby chronić ofiary.

FAW włączyło się w pomoc  kobietom , które były niewolnicami a teraz próbują wracać do „normalnego „ życia. Dołączyliśmy do „sieci” organizacji i fundacji międzynarodowych  pomagających  przywracać  godność  człowiekowi  upokorzonemu, sprzedanemu, wykorzystywanemu  i torturowanemu. Również poprzez wsparcie zaangażowanych sióstr zakonnych działających na terenie Włoch i Nigerii możemy coś zrobić. „Coś” bo  każda  nawet najmniejsza pomoc w „sieci” może dać rezultaty.

Zaczynamy od pomocy w zorganizowaniu świąt Bożego Narodzenia w Nigerii w ośrodkach wybudowanych dla kobiet , które wróciły z Włoch do Nigerii . Wróciły z dziećmi poczętymi w wyniku gwałtów. Nie mogą powrócić do dawnych środowisk dlatego zaczynają „od początku” w miejscach specjalnie stworzonych przez kilka sióstr nigeryjskich. Dla nich organizowane są warsztaty rękodzieła,  zdobywają wiedzę o różnych zawodach a przede wszystkim uczestniczą w terapiach aby mogły wrócić całkowicie z piekła, w którym były.

Przedstawiane zdjęcia są autentyczne ! otrzymaliśmy dzięki uprzejmości tych ,którzy już od dawna im pomagają.

Mamy nadzieję, że nie skończymy na tej jednej pomocy. Szczególnie chcemy pomóc dzieciom aby mogły się uczyć w Nigerii i wyrosnąć na porządnych dorosłych.

 

Pieniądze na przygotowanie świąt w Nigerii są z puli środków przeznaczonych na organizowanie  świąt dzieciom w Egipcie oraz na Syberii. Nie mogliśmy nie zareagować na dzieci , które urodziły się w niewoli.

Szczególnie dziękujemy, każdemu wsparciu , które otrzymujemy dla naszych podopiecznych będących dziećmi, ulicy, z biednych rodzin czy tym razem niewolnikami.