Ile radości wspólnie z Darczyńcami udało nam się dokonać. Mamy nadzieję,że jeszcze dzień dziecka  zdołamy zrealizować. Dzieci z wioski Rozegat szczególnie te małe podczas wakacji do września  będą miały szansę poprzez edukację spędzić mądrze i wesoło czas. Jedynym takim miejscem jest świetlica, którą wspieramy. Dlatego prosimy o wsparcie naszego projektu Mój Dom. Dostaliśmy list z Rozegat, który jest przykładem ,że można coś zmieniać nawet małymi gestami.

Szczęśliwie „dobrnęliśmy” do końca roku szkolnego w przedszkolu i w tym tygodniu mieliśmy 3 „huczne imprezy” z tej okazji. Jak wspominałam poprzednio właśnie na koniec roku przeznaczyłyśmy fundusze  fundacji FAW aby zrobić dzieciom małe prezenty. Ponieważ staramy sie zawsze wynaleźć  edukacyjne zabawki a zwłaszcza książeczki dla naszego przedszkola, także i na tę okazje postarałyśmy się zrobić podobnie. Chodziło nam o to by przybliżyć dzieciom wartość samych książek, rozwijać zainteresowania, wpajając  zamiłowanie do nauki od najmłodszych lat. Dlatego i na zakończenie całorocznej pracy w przedszkolu, dzieci dostały :jako zadanie na wakacji – książeczki do kolorowania, maluszki: książeczki ze zwierzątkami, bo to znany i lubiany przez nich temat, starsi książeczki gdzie mogą juz napisać kilka słów, a starszaki, kolorowanki, głównie przeznaczone do doskonalenia arabskiej kaligrafii. Dodatkiem do książeczek były wielokolorowe kredki i flamastry. Pewnie nie trzeba dodawać że dla wielu z naszych dzieci był to pierwszy tego typu podarunek! mieć swoja własną książeczkę!

na święto zakończenia starszaków, uszyliśmy dziewczynkom specjalne stroje do tańca, a całość zakończyliśmy multiwitaminowa sałatką owocową!

 

Pani Anno dziękuję w imieniu dzieci i pań pracujących w przedszkolu  za inicjatywę  Fundacji, za to że uczyniliście to nasze święto, tak wyjątkowym! Mieliśmy w te dni naprawdę ogrom radości.

a my dziękujemy wszystkim Darczyńcom!!!

 

 

ps.

Ponieważ dzieciaki, które już skończyły przedszkole bardzo za nim tęsknią i „wpadają” przy każdej okazji, w tym roku równolegle z przedszkolem prowadziliśmy zajęcia jeszcze dla tych pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów, przez ostatnie 3 tygodnie. Także na zakup kredek, farb, papieru kolorowego, przeznaczyliśmy „małe co nieco” z daru Fundacji. Program oparty na grach logicznych i matematycznych, poznawaniu różnych krajów świata i odkrywaniu witamin odniósł naprawdę sukces