Dzięki uprzejmości kurdyjskiego rządu oraz SOS dla Życia możemy szykować paczki na święta dla dzieci w Ankawa i w Duhok ponieważ możemy wysłać do północnego Iraku wspólnym transportem.
Zbieramy ubrania ciepłe dla dzieci na zimę , koce oraz opatrunki medyczne.
paczki dla centrum medycznego prowadzonego przez zakonników w Ankawa – opatrunki , plastry, maści przeciwbólowe ( nowe)
dla dzieci : kredki, farby, plastelinę, kredy kolorowe
koce nowe
Można też wpłacać pieniądze za które zakupimy nowe buty i kurtki ciepłe.
poniżej list który dostaliśmy od przedstawiciela Rządu Kurdyjskiego
Kraków, 26 listopada 2014
PODZIĘKOWANIA
Szanowna Pani
Anna Walczyk
Fundacja Anny Walczyk
Szanowna Pani,
W niedzielę 16 listopada w Erbilu, stolicy Regionu Kurdystanu, wylądował samolot z pomocą humanitarną. To piękne dzieło solidarności Polaków z pokrzywdzonymi uchodźcami nie byłoby możliwe do zrealizowania bez Państwa ofiarności i zaangażowania. Z tej okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania transportu z pomocą humanitarną.
Cała pomoc została już sprawnie rozdysponowana. Lekarstwa od fundacji „Lekarze Nadziei” dotarły do Duhoku, gdzie jest największe zapotrzebowanie. Tam poprzez departament zdrowia prowincji Duhok zostały przekazane placówkom medycznym w regionie opiekującymi się uchodźcami. Tabletki do uzdatniania wody od Polskiej Akcji Humanitarnej również zostały przekazane do Duhoku, poprzez Fundację Barzaniego (Barzani Charity Foundation), która opiekuje się wieloma obozami dla uchodźców w prowincji Duhok. Pomoc finansowa i odzież dla dzieci od Fundacji Anny Walczyk została przekazana zakonowi dominikanów w Ankawie, który opiekuje się wieloma chrześcijanami z okolic Mosulu. Pozostałą część transportu, głównie koce i ciepła odzież, które stanowiły pomoc od polskiego rządu, fundacji SOS dla życia i kurdyjskiej diaspory w Polsce. Została ona rozdana w obozach w Erbilu i w Ankawa, głównie dla chrześcijan i jezydów z gór Shingal. Cała akcja nie mogłaby zostać skutecznie zorganizowana bez pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Agencji Konsularnej RP w Erbilu.
Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, pragnę jednocześnie podkreślić, że nie była to ani pierwsza, ani ostatni odsłona akcji pomocy humanitarnej dla uchodźców w Kurdystanie. Trwa akcja medialna mająca na celu zwrócenie uwagi jak największej liczby Polaków na los pokrzywdzonych, którzy znaleźli schronienie w obozach na ternie Kurdystanu irackiego. 12 listopada odbyła się konferencja prasowa w Warszawie, z udziałem Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janiny Ochojskiej oraz redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chraboty. 26 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego miała miejsce kolejna konferencja, tym razem z udziałem wicemarszałka województwa Romana Ciepieli oraz dyrektora Fundacji SOS dla życia ks. Tomasza Jegierskiego.
Już na początku przyszłego tygodnia wyruszy następny konwój, tym razem organizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (regionem partnerskim Regionu Kurdystanu), który przeznaczył na ten cel 200 tysięcy złotych oraz z Fundacją SOS dla życia, która uzbierała już około 60 ton darów.
Jeszcze raz, z całego serca, w imieniu swoim, Rządu Regionalnego Kurdystanu, Kurdów oraz uchodźców, pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w dzieło pomocy
Z poważaniem,
Ziyad Raoof
(kopia listu na stronie fb FAW)