Moi Drodzy Darczyńcy dziękujemy jeszcze raz za wsparcie zorganizowania świątecznych paczek dla dzieci. Oto list z Rezegat , w której byliśmy z pomocą humanitarną  w listopadzie.

„Przesyłam w imieniu naszych podopiecznych z przedszkola w wiosce Rezegat ogromne podziękowania za prezenty otrzymane od Darczyńców fundacji FAW! Wczoraj  06.01 2018 mieliśmy długo oczekiwaną zabawę noworoczna oraz Epifanię dla dzieci chrześcijańskich. Zakupione za otrzymane fundusze podarunki były absolutnym zaskoczeniem dla dzieci i ich rodziców. Wręczając dzieciom prezenty pod koniec uroczystości wyjaśniliśmy , że pochodzą  od szczodrych i bardzo dobrych ludzi z Polski, którzy postanowili zrobić cos pięknego w święta i uczynić kogoś szczęśliwym . Za otrzymane fundusze przygotowałyśmy paczki świąteczne dla każdego dziecka. Radości nie było końca, ponieważ pierwszy raz były prezenty na święta.  Wśród starszych dzieci nastąpiła konsternacja czy na pewno mogą prezenty zabrać ze sobą do domu.
Może nie były to rzeczy jakie dostają dzieci w Europie ale również bardzo potrzebne i oczekiwane. Korzystając z okazji że mamy  pokaźny fundusz od FAW  kupiliśmy dzieciom jako podarki małe dziecinne, kolorowe szczoteczki do zębów i pastę. Zorganizowałyśmy b teatrzyk kukiełkowy o konieczności codziennej higieny w tym myciu zębów . To bardzo ważne aby edukować dzieci w Egipcie jak zachować higienę osobistą i jak jest ona istotna aby nie chorować . Do każdej paczki dołączyliśmy owoce  i słodycze. Dla dziewczynek była  mała śliczna lalka a dla małych chłopców samochodzik . Natomiast dla starszych dzieci gry zręcznościowe i edukacyjne. I tak nazbierała się cała paczka niespodzianek. Mimo ze wyszło prawie 100  paczek prezentów  nie wydałyśmy pełnej kwoty. Mamy plan aby za resztę pieniędzy  kupić dzieciom farby akwarelki i kredki świecowe na zakończenie roku szczególnie dla tych którzy kończą przedszkole i idą do szkoły.  Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pamięć o nas na święta gdyż otrzymane fundusze były dla nas zastrzykiem umożliwiającym bezpośrednie zakupy dla podopiecznych z przedszkola. Bardzo niewielu rodziców  w wioskach pod Luxorem może pozwolić sobie na takie prezenty, niestety tez niewielu  dorosłych o tym w ogóle myśli.”