Afryka zalewana jest używanymi ubraniami , których pozbywają się Europejczycy wysyłając to co zbywa i jest niepotrzebne w garderobie. Tymczasem w Afryce można kupić materiały i dodatki krawieckie. Zamiast wysyłać stosy używanej odzieży  i płacić za transport chcemy kupić maszyny do szycia dla kobiet pragnących otworzyć punkty krawieckie umożliwiające zarobek a tym samym poprawę budżetu domowego. Często to kobiety utrzymują rodzinę i opłacają edukację dzieciom.

Na przykład w  Oranie i w Ain Sefra ( Algieria) odwiedziłam miejsca prowadzone przez franciszkanki , które uczyły miejscowe kobiety podstawowego szycia na potrzeby domowe ale gdyby była możliwość zakupu maszyny, rozwiązalibyśmy problem zdobycia dodatkowych funduszy na utrzymanie rodziny.

Wierzymy, że pomoc w zdobyciu pracy jest lepsza od wysyłania gotowych rzeczy.

Kontener wysyłany do Afryki jest w cenie około 500 PLN jeśli miałby być załadowany używaną odzieżą to są zmarnowane środki. Do tej pory w kontenerach do Afryki wysłaliśmy – sprzęt muzyczny, maszynę do szycia, mleko specjalistyczne dla niemowlaków i nowe przybory szkolne zebrane w Polsce.

Jeśli myślisz podobnie do nas , prosimy wesprzyj projekt Mój Dom!

( na zdjęciu siostra zakonna misjonarka ze zgromadzenia NMP Królowej Afryki – pochodzi z Burkina Faso/ wspólnie oglądamy materiały do szycia.