W dniach 17-18 sierpnia w Wałbrzychu odbyły się warsztaty edukacyjno-artystyczne dla podopiecznych Fundacji im. Wandy Garczyńskiej. Uczestnikami warsztatów były dzieci w wieku 6-16 lat. podczas dwudniowych warsztatów mogliśmy zapoznać dzieci z kulturą i tradycją Afryki.

Pierwszego dnia poznaliśmy afrykańskie instrumenty – zrobiliśmy grzechotki, zatańczyliśmy jak prawdziwi Afrykańczycy i zamieniliśmy się w plemię malując twarze w etniczne wzory i tworząc kolorowe naszyjniki. Drugiego dnia uczestnicy mogli odkryć starożytny Egipt. Uczyli się między innymi pisania hieroglifami. Każdy wykonał skarabeusza z gliny i dzięki warsztatom archeologicznym przekonał się czy zawód archeologa jest mu pisany. Na koniec powtórzyliśmy sobie całą wiedzę podczas podchodów i każdy mógł zrobić sobie zdjęcie wyglądając jak faraon.

Było nam bardzo miło pracować z tak wspaniałymi dziećmi. Wszyscy chętnie uczestniczyli w warsztatach i świetnie się bawili – zresztą my również . Cieszymy się, że dzięki takim fundacjom jak Fundacja Anny Walczyk i Fundacja im. Wandy Garczyńskiej dzieci mogą się rozwijać i otwierać na nowe doświadczenia.