wielka tragedia i rozpacz rodzin…znowu niedaleko miasta Al Minya doszło do zabójstwa koptyjskich chrześcijan…kto jest sprawcą ? tylko podejrzenia jak w zeszłym roku Koptowie mieli podejrzenia ale nigdy nie złapano sprawców. Rok temu doszło do podobnej masakry w tym samym miejscu w drodze do monastyru na szlaku pustynnym łatwym do dokonania mordu na niewinnych ludzi. Podobny scenariusz autobus jadący z pielgrzymami został ostrzelany a uciekający dobici.W zeszłym roku miesiąc pózniej po masakrze niedaleko  mista Al Minya  odwiedziłam rodziny zabitych trwała jeszcze 40 dniowa żałoba ..wtedy pomogliśmy przy Waszej pomocy rodzinom w których zginął ojciec..szczególnie wsparliśmy wdowy i dzieci z najbiedniejszych rodzin.
zdjecia ktore otrzymaliśmy są drastyczne ….ale trzeba pokazać co sie dzieje w Egipcie…szczegolnie na pustynnych terenach w pobliżu monastyrów do ktorych bezbronni pielgrzymi udają sie na modlitwę…
jesli ktos chciałby te rodziny wesprzeć ..prosimy o wpłaty na hasło ” Mój dom – Koptowie ”

może uda nam się zebrać fundusz dla rodzin, w ktorych członek rodziny zginął? każy gest solidarności z ofiarami jest ogromnym protestem wobec terroru!