hiszpańskie zakonnice rozbijają gang handlarzy ludźmi ! Dobra wiadomość rónież dla nas gdyż wspieramy siostry we Włoszech i w Nigerii , które pomagają wyjść z macek handlarzy ludźmi. Pieniądze, które dostaliśmy w grudniu na wsparcie programu powrotu kobiet z Europy do Nigerii zostały przekazany do domu dla kobiet w Benin. Jest to ogromny wysiłek a przede wszystkim bardzo niebezpieczne przedsięwzięcie ze strony sióstr.

Zwracamy się z ogromną prośbą do naszych Darczyńców o wspieranie tego projektu Mój Dom Nigeria, który ratuje współczesne niewolnice oraz przywraca im godność. Projekt Mój Dom – Nigeria jest  tworzony przy współpracy z siostarmi zakonnymi z Włoch. Pieniądze zebrane przeznaczane są na zakup biletów lotniczych do Nigerii, wyposażenie kobiet i ich dzieci w najbardziej potrzebne rzeczy( ubrania, leki), edukację zdobycia zawodu oraz w tworzeniu nowego życia w Nigerii.

Prosimy o wspieranie kobiet , które zostały sprzedane w Europie !

Hiszpańskie zakonnice pomogły rozbić gang

Zmianę swojego życia zawdzięczały właśnie pracy zakonnic, których charyzmat koncentruje się na wsparciu kobiet trudniących się prostytucją. Skoordynowana z zagranicznymi służbami akcja policji hiszpańskiej pozwoliła zatrzymać 89 członków gangu i uwolnić 39 więzionych kobiet, w większości obywatelek Nigerii.

Jak ujawnili śledczy, trafiły one do Europy przemycone morzem z Libii na włoską wyspę Lampedusę, skąd później dotarły do aglomeracji madryckiej. Wśród uwolnionych były zarówno niepełnoletnie, jak i kobiety ciężarne. – Osiem z uwolnionych mieszka teraz w domu naszego zgromadzenia – ujawniła siostra Maria Palomino, przełożona zgromadzenia Służebnic Najświętszego Sakramentu i Miłosierdzia w Almerii.

Założycielką Służebnic Najświętszego Sakramentu i Miłosierdzia była urodzona w Madrycie w 1809 r. św. Maria Micaela Desmaisieres, która pomagała prostytutkom chcącym porzucić proceder, jakim się trudniły. Dziś ponad 370 sióstr ze zgromadzenia hiszpańskiej świętej pracuje w ponad 20 krajach świata. Według deklaracji zakonnic w Hiszpanii tylko od 2013 r. wyciągnęły one z prostytucji około 150 kobiet. ( wg art. mz (KAI/Rel) mip, Madryt)